Dnia dzisiejszego smartfony są tematem o którym będę dzisiaj pisał. Pozwólce, że na razie pominę oczywiste gry jak chyba znane przez wszystkich tu obecnych Angry Birds czy też Plants vs. Zombies – nawet jak nie graliście, to daję głowę, że wam się przeminęły te tytuły będąc w internecie. Tak czy siak chcę dać szansę grom raczej typowo na smartfony, ponieważ w erze tabletów one nie są już tak popularne.

Hot Springs Story
Ideą tego jakże oryginalnego tytułu, któremu możnaby nadać nazwę „Sanatorium Tycoon”, jest zachowanie przychodzących do nas w celu leczenia się klientów w jak najlepszym możliwie zdrowiu poprzez takie odpowiednie ustawianie atrakcji, komfortowe pokoje czy też jakieś niespotykane nigdzie indziej usługi. W samą grę można grać na dwóch największych systemach czyli Androidzie i iOS za ok 15 zł. Moim zdaniem jest to całkiem ciekawa i fajna gra zwłaszcza na smartfona, także z tego względu jestem w stanie ją polecić każdemu rozglądającemu się za jakąś fajną, wymagającej nieco myślenia grą.

Karoshi
Naprawdę prawie nic nie kosztująca, kosztująca zaledwie 3 złote gra na Androida i iOS, została napisana po raz pierwszy przez pewnego pochodzącego z Holandii Jesse’a Venbruxa jako seria Flash puzzli. Karoshi obecne teraz na komórkach jest naprawdę doskonałą konwersją, której celem jest coś, czego nie raczej w żadnej grze chyba było, czyli zabicie kontrolowanej postaci. Tytuł oznacza z japońskiego właściwie „śmierć z przepracowania” i – wedle tytułu - ideą jest takie ułożenie znajdujących się na planszy elementów, żeby których z reguły musimy unikać, by przeżyć. W Karoshi jest jednak inaczej.

Plants vs. Zombies
Nie straszna, lecz przerażająco uzależniająca gra o walce kwiatków z zombie. Generalnie rzecz biorąc jest to swego rodzaju tower defense, gdzie musimy stawiać kwiatki w odpowiednim czasie i miejscach by ochronić swój dom przed inwazją zombie. A kwiatki mają różne, efektywne i wartościowe moce. W grę można bawić się już na maszynach Apple’a, Androidzie, PC czy też Xbox360. Można czasem natrafić, że gra jest za darmo, ale generalnie kosztuje 10 zł.

StarFront: Collision
Krótko mówiąć – StarCraft 2 na komórki produkcji Gameloft do kupienia za za 12 do 15 zł na iOs i Androida. Jak zwykle Gameloft, gdy chodzi o zmniejszanie gier-hitów z PC i konsol wykonuje robotę bezbłędnie i tworzy grę, w którą można zagrywać się godzinami. StarFront jest naprawdę miodnym RTSem, gdzie jak w SC2 mamy obecne trzy rasy walczące ze sobą i każda z nich ma w posiadaniu zarówno naziemne i latające jednostki. Dodatkowo gra ma świetny multiplayer.

Sonic & Sega All-Stars Racing
Tytuł na iPhone’a i w cenie około 20 zł, Sonic & Sega All-Stars Racing lecz posiadający imponująco dużo różnorodnych tras wyścigowych stworzonych na bazie takich tytułów jak Samba De Amigo czy House of the Dead. I oczywiście jest Sonic i inne gwiazdy z gier produkcji Sega. Ogólnie rzecz biorąc, taki Mario Kart, tylko zamienić Nintendo na Sega.

To by było na dzisiaj mniej więcej tyle. W następnym poście napiszę o grach głównie na tablety takich jak...a zresztą, nie będę wam psuł niespodzianki. Mam nadzieję, że pisząc te posty byłem jakoś szczególnie pomocny. Do następnego!”

Name:

Komentarze: