Hej, hej. Dzisiaj w ramach małej zmianej tematu chciałbym napisać coś o laptopach. Tym razem z grubsza o wadach i pozytywach tych całkiem interesujących maszyn. Jak wiecie ostatni czasy te bardzo pomocne laptop do gier są coraz i coraz to bardziej popularne, tańsze, lepiej wyglądające, bardziej zaawansowane oraz bardziej wyspecjalizowane. Najlepszym jak dla mnie przykładem specjalizacji są laptopy Dell Alienware, które są stworzone tylko i wyłącznie do gier. To właściwie potwory nie laptopy bo ważą ok 7-8 kg i są dwa razy grubsze niż klasyczne laptopy i do tego mają czasami 2 baterie. Często laptopy tej firmy są wyposażone w kartamy SLI...co do ceny nie chce o tym specjalnie pisać ale wierzcie mi – są to naprawdę bardzo drogie notebooki do gier. Oczywiście w Polskich sklepach są po takich cenach że masakra w ogóle :/ Osobiście kupiłem swojego laptopa (niestety nie jest to Alienware :P ) lata temu, był on co używany jako wystawowy, ale dostałem na niego roczną gwarancję co przyznam szczerze na początku mnie ten fakt niepokoił ale teraz mijają 2 lata i za nic nie mam powodów do wkurzenia się. Jeszcze w międzyczasie kupiłem sobie plecak na laptopa, dzięki czemu jestem wniebowzięty.

Poza tym według części ludzi do wad dużej części laptopów zalicza się brak wygody (tutaj polecam specjalne podstawki z Ikei pod laptopy i nie kładźcie sobie laptopa na kroczu! Bo będziecie bezpłodni – mam na myśli facetów) ich zdaniem, klawiatura, czy problemy ze sterowaniem touch padem + przyrost wagi wraz ze wzrostem funkcjonalności. Co do laptopów, dzięki miniaturyzacji możliwościom stanowią również świetną alternatywę dla dużych stacjonarnych potworów, które buczą, czy na dodatek szumią i ogólnie przeszkadzają w życiu. Poza tym jak sobie kupisz torbę na notebooka, to możesz przejść się np do biblioteki i tam pracować. Ogólnie rzecz biorąc gadałem z wieloma osobami i muszę przyznać że dość ciężko przychodziła im praca w takich warunkach tzn gdy szum przeszkadza podczas pracy i zostaje w głowie podczas gdy chcesz iść spokojnie spać. Jest powszechnie jasne że laptopy posiadają, niższe parametry wydajnościowe od komputerów stacjonarnych, co także wynika z konieczności niskiego poziomu poboru prądu i zapewnienia odpowiedniego chłodzenia. Baterie do laptopów, gdy chodzi o takie bardziej obciążone podczas grania, też nie wytrzymają długo. Na przykład taki niedawno wydany Crysis 2 potrafi naprawdę mocno ciągnać moc z wnętrza twojej maszyny.

Trzeba też wspomnieć że laptopy mają nisko wydajność i obejmuje to przede wszystkim karty graficznych a także dyski twarde - stosuje się urządzenia 2.5" ( bywa też że mają 1,8") ustępujące parametrami w wypadku 3.5" tych stacjonarnych, ale posiadające za to dużą wytrzymałość na wstrząsy, mniejszy pobór prądu, o wiele niższą temperaturę i niższą głośność podczas pracy. Dlatego jak szukasz zamiennika desktopa, laptop dla gracza to jest to czego powinieneś moim zdaniem szukać.

Name:

Komentarze: